Nikdy som si nemyslela, že tento moment nastane, ale je to tak, zakotvila som na Slovensku. V Bratislave. Nie, nie je to žart. Ešte som sa síce s týmto faktom úplne nezžila, ale nejaký čas tu asi pobudnem.

Kiežby to bol ten Sever, ktorý mi vždy napadne, keď sa povie sever. Ale ani sever Španielska nie je na zahodenie, a je rozhodne finančne dostupnejší. Po výlete do Barcelony bolo na programe Oviedo, ktorému sa zo srandy hovorí aj Lloviedo (od slovesa llover = pršať), kde som bola pred šiestimi rokmi na Erasme. Oviedo rozhodne nesklamalo, moja...

Ja viem, korony sú teraz plné médiá, sociálne médiá a určite už aj chladničky, ale v súvislosti s Barcelonou sa spomína tak často, že mi nedalo ju nevyužiť aj v titulku tohoto príspevku. Podľa mne dostupných českých a slovenských médií to totiž pôsobí, že Barcelona sa zmenila na jamu levovú a človek sa nakazí už len pri pomyslení na Katalánsko....

Po tom, čo nás konečne v Alicante vypustili spod zámku a všetko sa vrátilo do "normálu", život nabral na obrátkach a tadá, od posledného príspevku ubehli dva mesiace.

Už sú to dva (alebo tri) týždne, čo už tu v Španielsku nie sme úplne pod zámkom a vo vyhradených časoch môžme dokonca športovať! Asi nemusím ani hovoriť, že sa nám tým všetkým otvorili dvere k búrlivému flirtovaniu, ešte búrlivejšiemu športovaniu a dokonca sa môžme prechádzať bosí po pláži!

Už ani nepočítam, ako dlho som doma, ale 8 týždňov to asi bude. Ťažko povedať, aký je deň - všetky sú rovnaké a tak nejak sa zlievajú jeden do druhého. To ale neznamená, že by ten čas plynul rýchlejšie, to ani náhodou. Do toho mám e-mailovú schránku, Linkedin, Instagram a už aj chladničku plné typov, ako z tohto obdobia vyťažiť...

Okná sa dajú jednoducho umyť octom. Digestor stačí nechať odmočiť v teplej vode s odmasťovačom. Zrkadlo sa najlepšie vyleští starou silonkou. Na leštenie kože je výborná banánová šupka. Pečiem vlastné pečivo. Áno, som to stále ja. Som už doma zavretá štvrtý týždeň.

Oxymoron? Mohlo by sa zdať, ale vďaka moderným technológiám a hlavne vďaka úžasným iniciatívam, s ktorými akoby sa vrece roztrhlo v poslednom čase, si môžme obohatiť svoj kultúrny život aj z domu z karantény. Skvelé, že?

Pred týždňom som naozaj netušila, ako sa situácia vyvŕbi, každopádne, teraz sme v karanténe asi takmer všetci. Zo správ, sociálnych médií, chladničiek a drbov stále počúvame, koľko ľudí sa nakazilo, ako všetko kolabuje a rútime sa do krízy. Nie je ale všetko tak zlé, ako by sa zdať mohlo. Urobila som si malý výskum a s pomocou ďalších ľudí (ktorým...

Včera som stresovala, že to už ďalší týždeň v karanténe nedám, a že sa z toho nadobro zbláznim. No a čo sa nestalo - dnes mi prišiel z práce email, že WHO prehodnotila zoznam zasiahnutých oblastí a pobyt v Alto-Adige ani Trentine sa už nepovažuje za hrozbu. Som voľná!