Bukurešť - mesto korporátov a rúšok

13.02.2020

Svoj nový cestovateľský rok som začala v Rumunsku, kam som šla navštíviť jedného známeho. Nebola to moja premiéra v tejto krajine plnej kontrastov, ale asi prvýkrát v živote som sa bála, že ma zavrú do karantény.

Ale pekne po poriadku. Ako som už spomenula, v Rumunsku som už párkrát bola. Pred 5 rokmi v už spomínanej Bukurešti, no a pred 2 rokmi na výlete v Transylvánii. Bukurešť ma nijak neuchvátila, Transylvánia je naopak úplne úžasná! Trošku som dúfala, že za 5 rokov sa v Bukurešti nejaké veci zmenili. No... nestalo sa.

Tak všetok tento sneh v Bukurešti vôbec nebol
Tak všetok tento sneh v Bukurešti vôbec nebol

Po prílete som si všimla, že všetci, ale skutočne všetci, mali na tvári rúšku. Je jasné, že paranoja spojená s koronavírom zasiahla krehké rumunské duše veľmi hlboko, keďže okrem rúšok som všade videla nápisy s upozornením, aby sa ktokoľvek, kto má problém s dýchacími cestami, hlásil na bezpečtnostnej kontrole. Ja som do Bukurešti priletela s doznievajúcim kašľom a rozhodne som sa nikam hlásiť nechystala. Na pasovej kontrole som ale diskrétne zakašľala, a to ste mali vidieť tie zdesené pohľady uprené mojím smerom. Samozrejme, v tej chvíli som už musela zadržiavať záchvat kašľa a do vstupnej haly som vstúpila graciózne, kašľajúc jak tuberák.

Po náročnom lete sme sa šli okúpať do miestneho akvaparku, a sobotu sme strávili konzumáciou miestnych pív. Nefiltrovaný Staropramen ma vystrelil skoro až do neba. Dokonca som našla frančízu The Pub, ale miesto poctivej plzne tam čapovali Tuborg, takže to hodnotím dosť negatívne.

V nedeľu sme sa len prechádzali po meste, zašli sme do čajovne Bohemia TeaHouse (fakt výborná) a večer sme sa prešli do parku Herastrau. Verím tomu, že je krásny, ale verejné osvetlenie asi nefungovalo, takže som z neho videla asi tak toto:

Na to, že mám nový telefón, ktorý má foťáky až 3, som toho nijak veľa nenafotila, ale ako som už spomenula, Bukurešť nie je moje najobľúbenešie mesto. Úprimne, ak pôjdete do Rumunska, oblúkom sa hlavnému mestu vyhnite a choďte do hôr. Tam nehrozí nebezpečenstvo, že vás zabije nejaký nervózny človek v aute. Ledaže veľmi túžite pracovať v zahraničí v korporáte, v tom prípade baľte kufre :)

Ja už balím tiež, zajtra letím za mojou Luckou do Belgicka na víkend. Vlani som bola v Bruseli a Antwerpách, tentokrát ma čaká Gent a Brugge. Verím tomu, že sa mi toho podarí vyfotiť viac, ak mi to teda zvyšky toho uragánu, čo sa zas na Belgicko ženie, dovolia. Áno, ja uragány priťahujem, všetko to začalo na Kube...

Krásny večer a cestovaniu zdar!