Stáž - týždeň 1

22.09.2019

Prvý týždeň zletel ako voda a ja zatiaľ môžem povedať len to, že to tu hodnotím maximálne pozitívne. Skvelé počasie (niekedy až príliš), ešte skvelejší ľudia, úžasný office (jazykoví puristi odpustia) a pocit, že som znovu na erasme, tentokrát ale platenom. Čo viac si priať?

Týždeň sme začali úvodnou odovzdávačkou dokumentov, ktorá sa neobišla bez klasických španielskych zmätkov. Mne napríklad tvrdili, že som do obálky nevložila diplom. Tak som ju otvorila - diplom samozrejme tam - "problém" bol ale v tom, že je z minulého roka. Výhoda tu ale je, že stačí nahodiť mierne zmätený a trošku viac naštvaný výraz a problém vyriešený :) Inak sme celý týždeň absolvovali množstvo prezentácií, školení, zase prezentácií, ešte viac školení, preberanie agendy a začleňovanie sa do tímu. Moja priama nadriadená je nesmierne sympatická talianska mamma, ktorá mi na privítanie pripomenula (a to fakt neviem prečo), že tu v Španielsku žiadny femimnizmus neexistuje, a preto si mám užívať fakt, že som žena a používať svoje krivky tak, ako sa patrí. Napríklad, ak mám čerstvú manikúru a dostanem defekt, tak stačí len počkať na 30 chlapov, ktorí to radi urobia za mňa. Radšej som schovala svoje nie úplne dokonalé nechty za chrbát a to, že jazdím do práce autobusom, som radšej tiež nespomenula.

Apropo autobus. V EUIPO pracuje dohromady viac než 1000 zamestnancov, a preto je viac než logické, že do kanclu jazdí presne jeden autobus za hodinu. Jeden. Za hodinu. Ak teda vôbec dorazí. Napríklad začiatkom októbra bude lokálny deň voľna, čo znamená, že autobusy začnú jazdiť až o 11, ale my musíme byť v práci max 9:30. Nuž ale, juh je juh, musí tu byť veselo..

Čas po práci trávime väčšinou vonku, objavujeme nové miesta na tapas, churros, šli sme si vyfotiť miestny insta friendly západ slnka, boli sme surfovať a ešte sme stihli prvú narodeninová párty. Tá bola naozaj skvelá - prišla som domov o pol 6 ráno - a po 3 hodinách spánku šup šup na surf. Podmienky sme mali skvelé (ja som totiž expert) a náležite sme si to užili! Je to pomerne náročné, takže asi niet divu, že som včera zaspala už pred polnocou a sobotný večer som využila tak, ako sa na osobu v mojom veku patrí :) 

Budúci týždeň ma čaká ešte viac školení, sťahovanie do nového bytu, na čo sa už neskutočne teším, tapas, pláž, ďalšia narodeninová párty, surf (tajne dúfam, že to poveternostné podmienky dovolia) a plánovanie prvého výletu! A, pravdaže, aspoň jednodenný detox, takto by to už naozaj nešlo.

Majte sa krásne, všetkých Vás zdravím zo slnečného Alicante a ozvem sa znovu v nedeľu :)